string(74) "/data/3/e/3e24ead0-8347-4b69-ace7-9f7690e54763/my-immunity.sk/web/easymvc/"
Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/3/e/3e24ead0-8347-4b69-ace7-9f7690e54763/my-immunity.sk/web/easymvc/library/mysql.php on line 6

Notice: Undefined offset: 0 in /data/3/e/3e24ead0-8347-4b69-ace7-9f7690e54763/my-immunity.sk/web/easymvc/helper/text.php on line 134

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /data/3/e/3e24ead0-8347-4b69-ace7-9f7690e54763/my-immunity.sk/web/application/controller/page.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/3/e/3e24ead0-8347-4b69-ace7-9f7690e54763/my-immunity.sk/web/application/controller/page.php on line 53

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /data/3/e/3e24ead0-8347-4b69-ace7-9f7690e54763/my-immunity.sk/web/application/controller/page.php on line 72

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/3/e/3e24ead0-8347-4b69-ace7-9f7690e54763/my-immunity.sk/web/application/controller/page.php on line 75
História Cordycepsu a kultivácia v Aloha Medicinals | my-immunity.sk

Všetko okolo imunity, ako funguje, ako ju zlepšiť.

  • Aloha Medicinals
  • English
  • Italiano
  • Русский
  • Español
  • Magyar
  • Français
  • Slovak

História Cordycepsu a kultivácia v Aloha Medicinals

Analytické testovanie dokončené spoločnosťou lntegrated Biomolecule Inc. v Tucson , Arizona odhalil niektoré veľmi prekvapivé správy.

 

Kultivovaný Cordyceps vyrobený v Aloha Medicinals má viac než štvornásbný obsah nukleozidov, a takmer päťkrát viac z celkových aktívnych zložiek, ako divoké zhromaždené odrody! Analýza divoko zhromaždeného Cordycepsu a kultivovaného Cordycepsu odhaľuje šokujúce novinky! Prvýkrát vôbec, bol Cordyceps pestovaný v laboratóriu, ktorý zodpovedá nielen chemickej analýze divokého cordycepsu, ale v skutočnosti presahuje faktor účinnosti 5!

 

Porovnanie hybridného Cordycepsu od Aloha Medicinals s divokým cordycepsom HPLC analýzou.

Comparison of Aloha medicinals hybrid to wild Cordyceps

 

Cordyceps sinensis - Medicínska huba s úžasným potenciálom

 

CCordyceps sinensis, liečivá huba s úžasným potenciálom, je pôvodom z vysokých hôr Himalájí, a bola známa a používaná v Číne takmer dvetisíc rokov. Vzhľadom k tomu že prirodzený výskyt tejto huby je iba v malej oblasti vo vysokých horách Tibetu a Nepálu, jeho cena na svetovom trhu vždy patrila medzi najvyššie zo surových liečivých surovin. Aktuálne ceny na veľkoobchodnej úrovni v Číne, sú viac než 5.000 dolárov za kilogram, a očaskáva sa stály rast. Pred takmer tromi rokmi Nepál obmedzil úrodu divokého Cordyceps, a od tej doby je všeobecný nedostatok na trhoch po celom svete. Vedci v Aloha liečivách, na Hawaii rozpoznali potenciál tejto jedinečnej komodity, a začali skúmať nové spôsoby, ako pestovať Cordyceps asi pred piatimi rokmi. Mali predstavu, že tým, že skopírujú podmienky nájdené v prírode  by mohli byť schopní pestovať Cordyceps s vlastnosťami podobnými divokému cordycepsu. Vzhľadom k tomu že prostredie z ktorého pôvodne pochádza je vo  vysokej nadmorskej výške, v chlade a riedkom vzduchu, začali experimentovať s rastom Cordycepsu v špeciálne navrhnutých chladených kontajneroch, vo veľmi nízkom prostredí kyslíka. To je presne opak toho, akým spôsobom sú pestované všetky ostatné huby. Warm-and-wet je bežné pravidlo pre pestovanie húb. Zatiaľ čo ostatní experimentátori pestujú svoje Cordyceps len za štyri alebo päť dní Alohe Medicinals trvá odrásť dávku takmer šesť mesiacov. Ale zdá sa, že čas a úsilie pri tom strávený stojí za to..

 

Kvasený

 

Už je to oficiálne! Kultivovaný Cordyceps sinensis ktorý vyrába Aloha Medicinals Inc. v ich Santa Cruz, Kalifornskom zariadení bol nezávisle analyzovaný ako účinnejšií než najkvalitnejší divoko zbieraný Cordyceps a už je  teraz známe, že je najsilnejší vypestovaný Cordyceps na svete!

Chemické testovanie, ktoré bolo vykonané lídrom biomolekulových laborátórií, bolo vykonané za použitia najmodernejšej analytickej metódy : vysoko výkonnej kvapalinovej chromatografie s hmotnostnou spektrometriou (HPLC / MS)  čo je rovnaká metóda používaná na detekciu drog vo vzorkách moču. Schopný detekovať zlúčeniny až na úroveň niekoľkých dielov na bilión, čo je najcitlivejšia a najpresnejšia metóda analytickej analýzy ktorá je dnes k dispozícii.

"Boli by sme boli radi, keby sme dosiahli aspoň polovičnú úroveň ako sa nachádza vo voľnej prírode," hovorí Dr. John Holliday, riaditeľ výskumu v Aloha Medicinals. "Ale to, čo sme zistili, bolo aktívne množstvo prípravku asi 5 krát vyššie ako najlepšie vzorky divoko zbieraného Cordycepsu. Porovnali sme naše za studena pestované Cordyceps proti pätnástim ďalším vzorkám, vrátane tej najvyššej kvality všetkých ostatných pestovaných odrôd zo Severnej Ameriky a Orientu, rovnako ako najkvalitnejšie cordyceps z Číny. " Doktor Holliday vysvetlil, že Cordyceps lieky sú tam  na predpis v lekárňach známej ako "Jin Shui Bao." Doktor Holliday študoval v Číne s firmou, ktorá vyrába Jin Shui Bao. To je miesto, kde získal svoj pôvodný východiskový materiál ku kultivácii Cordycepsu v Amerike. Stále pravidelne pracuje pre vládu Číny na téme pestovania Cordycepsu. Aloha Medicinals je najväčším výrobcom Cordyceps v Severnej Amerike, a v súčasnej dobe jediný americký kultivátor ktorý dodáva Cordyceps aj do Číny.

 

Aktívne zložky  boli identifikované ako hydroxyetyl adenozín analogs, všeobecný názov HEAA. Iné zlúčeniny, ktoré boli testované sú Cordycepin, adenozín a Hydroxyethyladenosine. Všetky tieto zlúčeniny boli prítomné vo vzorkách Aloha Medicinals cordycepsu .Boli prítomné v množstve viac ako štyrikrát vyššie ako v ostatných vzorkách.

 

Cordyceps najvyššej akosti je teraz k dispozícii za cenu, ktorú si môže dovoliť aj obyčajný človek. Už je to nie je liek vyhradený len pre cisársky dvor, ako za starých čias. Prvýkrát môže obyčajný človek  ťažiť z tejto starobylej a tradičnej medicíny.

 

 

Účel tejto publikovanej štúdie je vedecké informácie a vzdelávanie, nemal by byť používaný k diagnostike alebo liečenie zdravotný problém alebo chorobu. Táto webová stránka je určená iba na účely všeobecného vzdelávania a informačných a nie je náhradou za odbornú lekársku pomoc, vyšetrenie, stanovenie diagnózy alebo liečby.

 

História Cordycepsu a kultivácia v Aloha Medicinals

 

Cordyceps sa používa už dlhšiu dobu v Číne a Tibete.Podľa písomných záznamov už po dobu najmenej tisíc rokov Cordyceps patril k najdrahším bylinným surovinám na svete. Je to preto, že rastie len vo vysokých výškach v Himalájach okolo Tibetu a Nepálu a v malých úsekoch Indie a Číny.Vo vysokej nadmorskej výške je jeho zbierka obtiažna, čo obmedzilo  jeho použitie širokou verejnosťou. Veľký dopyt a obmedzená ponuka zákonite posúva cenu hore, niekedy až 35.000 dolár za libru! Nedostatok aj vysoká cena vedie mnoho ľudí, aby sa pokúsili pestovať Cordyceps ako normálny farma produkt ale ukázalo sa že Cordyceps je veľmi ťažké pestovať.

 

Až do roku 1972 sa nepodarilo prvé úspešné pestovanie Cordyceps . Prvé Cordyceps kultúry boli izolované z Čínskej akadémie vied len nedávno.Tieto kmene neboli izolované z Tibetu, odkiaľ pochádza väčšina z najkvalitnejších Cordyceps , ale boli skôr  izolované zo vzoriek nájdených v provincii Čching-chaj v strednej Číne. Pôvodne boli izolované tri rôzne kmene . Prvé tri kmene, s názvom CS-1, CS-2 a CS-3, nemali rýchle rastové charakteristiky, ktoré robia komerčné pestovanie praktické. Jednalo sa o štvrtý kultúru, ktorá bola izolovaná týmto inštitútom, ktorý sa volal CS-4, ktorý bol vytrvalý a rýchlo rastie. Tak bol CS-4 kmeň  vybraný pre priemyselnú výrobu. Rôzne kmene v hubách sú ako rôzne plemená psov. Čivavy a zlatí retrievery a dogy sú všetci psi, ale všetky sú úplne odlišné, pokiaľ ide o veľkosť a osobnosti. Oni nie sú podobné vôbec. Alebo sa pozrime na jablká, rôzne kmene, ako je Red Delicious, alebo zelená jablká Granny Smith, alebo jablká Yellow sú všetky jablká, ale chutia úplne ináč, aj oni majú iný obsah cukru, a dokonca aj rôzne textúry a použitia. Alebo ako by povedal vedec, všetci majú iný "Analytický profil". Nie všetky Cordyceps sú rovnaké, rovnako ako nie všetky jablká alebo všetci psi sú rovnaké.

 

Ale späť k pestovanému cordycepsu: CS-4 kultúra sa osvedčila ako vhodný kandidát pre obchodný rast, takto bola ohodnotená ako náhrada pre voľne zbieraný cordyceps.Bol testovaný na svoj lekársky potenciál, a roku 1988 bol schválené v Číne ako liek pod názvom Jin Shui Bao. Ako súčasť schvaľovacieho procesu, aby bol uvoľnený na trh bolo vykonaných mnoho klinických a bezpečnostných štúdii ktoré ukazujú jeho účinnosť a bezpečnosť. To je dôvod, prečo  je tak veľa vedeckých článkov o CS-4 k dispozícii. Po viac než 20 rokoch klinického pozorovania, niektoré výsledky boli docela ohromujúce. Existujú určité podmienky, za ktorých bolo preukázané že Cordyceps je najlepší možný výber.

Ale to sa stalo pred dlhou dobou, pokiaľ ide o vedu. Myslite na výhody ktoré boli vykonané vo všetkých vedách za posledných 38 rokov. To je, ako dlho bol CS-4 izolovaný. CS-4 je dobrý doplnok stravy, ale len preto, že CS-4 bol prvý kultivovaný Cordyceps rozhodne neznamená, že je to dnes stále najlepšou voľbou.Každý aspekt vedy a technológie počas tejto doby pokročil.(Premýšľajte o počítačoch pred 40 rokmi ...) Mnoho ľudí dnes prijalo pomocou marketingu, že CS-4 je najlepšie Cordyceps pre ich použitie. To je jednoducho nesprávne. Naučili sme sa veľa za tých 40 rokov a teraz vieme, že existuje mnoho ďalších možností pre Cordyceps,  mnoho ďalších kmeňov Cordyceps ktoré boli vyvinuté, ktoré sú silnejšie ako CS-4

 

Cordyceps História a kultivácia

Naspäť  do roku 1972, kedy bol CS-4 izolovaný neexistovalo nič také ako analýza DNA takže v tej dobe nebolo známe, že CS-4 obsahuje len časť genómu. CS-4 je úzko spojené s cordyceps sinensis, ale nie je to pravý Cordyceps sinensis. CS-4 je príbuzný druh tzv anamorf. Správne latinský názov pre CS-4 je Paeciliomyces hepialis chen, nie Cordyceps sinensis. Táto odchýlka od Cordyceps sinensis je vďaka unikátnemu rysu Cordyceps s názvom "Part Spore Reprodukcia" To je celkom zložitá téma ale každému kto chce podrobnejšie vysvetlenie tohto javu sa odporúča, aby kontaktoval e-mailom naše výskumné oddelenie kde vám veľmi radi poskytneme celú správu kde je podrobne uvedené, ako sa Cordyceps reprodukuje, a prečo je tak ťažké pestovať pravý Cordyceps.

Aloha Medicinals sa pustila do pestovania najsilnejší Cordyceps v roku 1999. Začali sme s nákupom CS-4 kultúr od súkromných výrobcov v Číne. Jednalo sa o prvý kmeň Cordyceps ktorý sme vyrobili, kedy bola spoločnosť založená na Maui v roku 2000. V roku 2001 sme zakúpili ďalších desať Cordyceps kmeňov od čínskej vlády.  Ale náš výskum pomocou analýzy DNA a najviac up-to-date analytických metód, ako je GC / MS a HPLC / MS ukázali, že žiadny z týchto "Cordyceps" kmeňov nie je totožný s divokými Cordyceps. Všetky boli súvisiace anamorphs, ale neboli to pravé Cordyceps". Od roku 2001 sme izolovali viac ako 400 rôznych Cordyceps kultúr zo vzoriek zakúpených v obchodoch a zhromaždených z voľnej prírody v Tibete a Nepále. Skúšali sme všetky možné kombinácie kultúrnych techník a rastového média, ale zistili sme, že pomocou týchto part-spor kultúr nebol žiadny spôsob, ako získať plný potenciál, ktorý je známe, že sa vyskytuje v divokých Cordyceps. K dosiahnutiu kvality divokého Cordycepsu sa vyžaduje oveľa zložitejší prístup, zahŕňajúci replikácie divokých rastových podmienok  a spúšťanie fúzii medzi niekoľkými časťami spor kultúr, aby sa dosiahla úplná sekvencia cordycepsu DNA.Tento prístup bol tak jedinečný, že bol vydaný jediný patent vôbec poskytnutý pri hybridizácii húb! Toto je iba jediné pestované Cordyceps dnes k dispozícii ktoré je geneticky a analyticky Bio-totožné s divokými Cordyceps vyskytujúcimi sa v prírode. Netreba si to zamieňať s genetickou modifikáciou. Aloha Medicinals absolútne zaručuje, nie sú tam žiadne geneticky modifikované organizmy (GMO) vo všetkých produktoch Aloha Medicinals. Sme proti prístupu GMO, rovnako ako by to bolo zakázané pod USDA a certifikovania podľa EU noriem. Kvalitné doplnky nemajú konkurenciu. Aloha Medicinals robí tie najlepšie, liečivé prípravky z medicínskych húb na svete.

Dokonca aj potom, čo sme vyvinuli tieto bio-identické kultúry aj keď boli 100% Cordyceps sinensis v každom smere,tak tam bol ešte problém: Cordyceps pestovaný v kultivácii ešte nie je tak silný, ako divoký zhromaždené Cordyceps.Chceli sme vyskúšať a vyriešiť tento problém tak Aloha Medicinals vedci podnikli výpravu do srdca divokej Cordyceps  centrálneho Tibetu. V máji a júni 2006 Aloha Medicinals vykonali jednu z najkomplexnejších vedeckých výskumných expedícii niekedy podniknutých v horách Tibetu kde študovali prírodné parametre rastu divokých Cordyceps. Prácovali sme s miestnymi kočovnými ľudmi,kde sme identifikovali niekoľko sto vzoriek  Cordyceps  ktoré rastú priamo zo zeme. Starostlivo sme zmerali všetky podmienky pre rast tam, ako je pH, pôdy a teplota vzduchu a zloženia, obsahu vlhkosti vo vzduchu a pôdy, nachádzajúce sa v oblasti, tlaku vzduchu ,ostatné mikroorganizmy a prakticky všetko ostatné, čo by bolo možné merať sme urobili.

Tieto informácie sme priniesli späť do laboratória, a vyvinuli úplne nové spôsoby pestovania, ktoré majú za následok Cordyceps, ktorý je  bio-identický po genetickej stránke, ale aj bio-identické v jeho analytickom podpise. To posledné z 21. storočia amerických biotechnológií tejto oblasti má za následok kvantový skok v kultivácii Cordycepsu, zníženie nákladov a zvýšenie kvality pestovaných Cordyceps. Tieto metódy pestovania podporili budovanie špeciálnej rastúcej komory, kde je kyslík držaný na 50% normálneho atmosférického kyslíka, a teplota sa udržuje tesne nad bodom mrazu. To presne kopíruje podmienky, aké panujú v priebehu vegetačného obdobia v Nepále a Tibete na 18.000 ft (5400 m), nadmorskej výšky. Take nízke teploty, nízka úroveň kyslíku sú tiež patentované. Aloha Medicinals je jedinou spoločnosťou na svete, ktorá kultivuje Cordyceps použitím týchto techník.

Reklama
Immunity Assist Immunity Assist Immunity Assist Immunity Assist Immunity Assist Cordyceps  Compare Plot Aloha Medicinals List